cover-our-menu-restorant-bardhi

Menu

Mesore

Tradicionale

Miks për 2 perosna
1'000 L
Miks për 4 persona
2'000 L

(djathra, byrek shtëpie, djath furre, mish viçi me rikotë e pjekur në enë balte)

Miks për 6 persona
3'000 L
Miks për 10 persona
5'000 L

(djathra, byrek shtëpie, djath furre, mish viçi me rikotë e pjekur në enë balte)

Brusketa dhe

Supë

Brusketa me domate
350 L

(domate, borzilok, vaj ulliri, rigon)

BRUSKETA VENDI
350 L

(ricotta, ullinj, vaj ulliri, hudhër, kopër)

Brusketa spinaqi
350 L

(spinaq, mocarela)

SUPË VEGJETARIANE
300 L

(perime të freskëta)

Supë me krem domate
300 L

(krem domate)

Supa e ditës
300 L

(specialiteti i shefit)

Të frekskëta

Tagliatelle

Tagliatelle me salcë domate
500 L
Tagliatelle me krem
500 L
Tagliatelle Bolognese
600 L
Tagliatelle me karkaleca
900 L
Kaneloni
500 L
Rizoto spinaqi
500 L
Rizoto me parmixhan
500 L
Të ndryshme

Sallata

Sallatë vendi
350 L
Sallatë jeshile
200 L
Turshi vendi
250 L
Ullinj
200 L
Sallatë ruse
300 L
Perime në zgarë
400 L
Salcë kosi
250 L
Speca të pjekur me rikotë
300 L

(pjekur në një enë balte)

Mish VIÇI

Mix mishi të pjekur në enë balte
3'000 L

(3 persona)

Mish viçi i pjekur në enë balte
2'700 L

(3 persona)

Mix mishi
1'000 L

(1 person)

Qofte me salcë domate
400 L

(e pjekur për 1 person)

Qofte shtëpie
500 L

(1 person)

Biftek
800 L

(1 person)

Kebab
700 L

(1 person)

FIleto
1'100 L

(1 person)

Rikota tradicionale
400 L

(dhe mish viçi për 1 person)

Mish VIÇI
900 L

(me krem dhe kërpudha për 1 person)

Mish VIÇI
900 L

(me domate dhe mocarela për 1 person)

Mish viçi me salcë limoni
900 L

(1 person)

Qingji

Mish qingji me patate
3'000 L

(e pjekur në furre për 3 persona)

Mish qingji me pilaf
3'000 L

(e pjekur në furre për 3 persona)

Tavë kosi me mish qingji
2'700 L

(e pjekur në furre për 3 persona)

Mish qingji i pjekur
1'000 L

(1 person)

Bërxolla qingji
1'100 L

(1 person)

Tru qingji pjekur në furrë
900 L

(1 person)

Tavë kosi me mish qingji
1'000 L

(e pjekur për 1 person)

Furrë Druri

Pica

Pica Chef
600 L

(salcë, djathë sallam, proshutë, salçiçe, kërpudha, speca, domate, ullinj)

Pica e Bardhë
300 L

(vetëm me djathë)

Pica Margheritta
350 L

(salcë domate, djath, ullinj)

Pica Toscana
400 L

(salcë, djathë, domate, ullinj)

Picë vegjetariane
400 L

(salcë, djath, speca, domate, kërpudha, ullinj)

Pica kërpudhë
400 L

(salcë, djath, kërpudha, ullinj)

Tuna Pizza
450 L

(salcë, djath, tuna, ullinj)

Pica Sallami
450 L

(salcë, djathë, sallam, ullinj)

Picë proshutë
450 L

(salcë, djathë, proshutë, ullinj)

Picë proshutë dhe sallam
450 L

(salcë, djathë, proshutë, sallam, ullinj)

Pica Pranvera
500 L

(salcë, djathë, sallam, speca, domate, ullinj)

Pica O Sole Mio
500 L

(salcë, djathë, proshutë, sallam, vezë, ullinj)

Pica calzone
500 L

(salcë, djathë, proshutë, sallam, tuna)

Pica 4 djathrat
500 L

(salcë, djathë gouda, mozzarella, gorgonzola)

Pica Kërpudhë dhe sallam
550 L

(salcë, djathë, sallam, kërpudha, ullinj)

Pica me proshutë dhe kërpudhë
550 L

(salcë, djath, proshutë, kërpudha, ullinj)

Pica Capricciosa
600 L

(salcë, djathë, sallam, proshutë, kërpudha, ullinj)

Pica 4 stinët
600 L

(salcë, djathë, sallam, proshutë,tuna, kërpudha, ullinj)

Pica Milaneze
650 L

(salcë, djathë, sallam, proshutë,tuna, kërpudha, ullinj)

Pica Mikse
650 L

(salcë, djathë, sallam, proshutë, tuna, kërpudha, speca, domate, ullinj)

Pica me karkalec
900 L

(salcë domate, djath, karkaleca, ullinj)

Patate të skuqura
200 L
Akullore dhe

Ëmbëlsira

Kabuni
200 L
Bakllava
200 L
Trileçe
180 L
Akullore
140 L

(2 kupa)

Akullore
210 L

(3 kupa)

Akullore
350 L

(5 kupa)

restorant-bardhi-logo-gold 100x100 px

Bar Restorant Bardhi,
Kala Krujë, Krujë
+355 511 22 772,
Hapur: 09:00 - 22:00

sqAlbanian